SSS

Nakliyat Sigortası Yapılması zorunlumumdur?
Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir, (antika, veya elektronik cihazlar GB.). Fakat şehirler arası nakliyatta nakliyat sigortası yapılmalıdır.
Depolama Sigortası Yapılması zorunlumumdur?
Evet kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur. Çünkü eşyalarınızın uzun bir süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir.
Evden eve nakliyat firmaları arasında büyük fiyat farkları var ? bu normal mi ? Nedenleri nelerdir?
Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. KDV'si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız vs. gibi mazeret uyduruyorlar. Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar.
Neden bu kadar fiyat değişikliği var?
Örneğin: İstanbul’daki nakliyat firmaları Kayseri’deki nakliyat firmalarından daha ucuz küçük şehirlerde ki firmalarda İstanbul'daki firmalardan daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki her pahalı taşıyan nakliyat şirketi kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır. Genellikle her firma kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir Birde firmanın yaptığı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.
Evden eve nakliyat kaç kişiyle yapılan bir iştir?
Evden Eve nakliyat araç kapasitesine göre 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 veya 10 kişi ile yapılır.
Evden eve nakliyat firmasıyla anlaştım peki ben bir şey toplayacak mıyım?
Evden Eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.
Profesyonel taşınma için nakliyat firmasına nasıl yardımcı olabilirim?
a-)Nakliyat firması gelmeden önce nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz.
b-) Yeni evin anahtarlarını eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız zaman kazanırsınız.
Yağmurlu yada karlı havalarda taşınmamızda sorun var mıdır? Bu havalarda nasıl hareket etmeliyiz?
Yağmurlu havalarda kaliteli bir evden eve firması ile taşınıyorsanız sorun olmaz. Yağmur yağarken ambalaj ve de monte yaparlar. Yağmur dindiğinde ise eşya taşırlar. Koltuk, kanepe, yatak gibi eşyalar naylon poşetlerle komple ambalajlanır. Yada burada yazdıklarımızı taşıyıcı firmadan talep ediniz. Karlı ve buzlu havalarda kapınızın önünü tuzlayınız. Bir paket tuz işinizi görecektir. Aksi takdirde işçilerin ayakları kayabilir. Ayrıca sırtında birde yük olduğu hesaba katılmalıdır. Mutlaka karlı günlerde nakliyeci firmasına yardımcı olmalısınız ve kapı önünü tuzlamalısınız.
Evimin nakliyesi ne kadar zamanda biter?
(Şehir içi nakliye işlemlerinde standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işlemi bir günde tam olarak bitmektedir. Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliklerinde ve villa gibi büyük mekanların taşınmasında bu işlem mesafe ve eşya durumuna göre uzamaktadır.
Nakliyat için önceden rezervasyon yaptırmalı mıyım?
Kesinlikle evet. Taşınmadan en az 24 saat önce arayıp nakliyat koşulları hakkında pazarlığınızı yaparak taşınma gününe rezervasyon yaptırmalısınız.
Nakliyat sırasında ambalajlama malzemeleriniz nelerdir?
Adana evden eve nakliyat esnasında bizler battaniye, balonlu naylon, sitreç, fıçı, bantlama, kolileme gibi nakliyat ambalajlaması yapmaktayız. Ev eşyalarınızın ambalajlama şeklini iletişim esnasında mutlaka gündeme getiriniz.
Yukarı